Mať,či nemať deti????

Autor: Adriana Jirková | 27.2.2016 o 17:34 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  240x

Deti sú pre mňa veľkým darom.Veď byť rodičom je najkrajšie poslanie,ale aj naj zodpovednejšia práca rodičov.

Deti sú pre mňa veľkým darom.Veď byť rodičom je najkrajšie poslanie,ale aj naj zodpovednejšia práca rodičov.

   Keď sa tak pozriem okolo seba,vidím,že to už dnes nie je samozrejmá vec pre každého.Mladí ľudia,bez práce,bývania majú deti.Deti máju deti!

Štát nepodporuje mladé rodiny ani im neuľahčuje život.A potom štatistiky vykazujú nízku pôrodnosť na Slovensku,alebo mimo manželské deti.Niet divu! 

Netvrdím,že za čias socializmu bolo všetko dokonalé,boli chyby,nedostatky,ktoré keby boli doriešené skôr,nedošlo by možná  ani k zmene štátneho systému.Ale,je skutočnosť tá,že v tých časoch-80 rokoch boli mladé rodiny podporované,nebol problém s  existenciou,práce bolo dosť,i možnosť bývania bolo ľahšie dosiahnuť,ako teraz.

Na svet prichádza veľa detí,čo sa stali,len náhodou,sú nechcené a žijú v zlých životných podmienkach,v rozvrátených vzťahoch s minimálnou podporou rodiny.

A,teraz sa zamyslíme:mať deti,či nemať?Je to otázka v podobizni Hamleta.

Zodpovedný mladý ľudia študujú,pracujú a budujú si kariéru,aby si mohli dovoliť založiť rodinu.No žiaľ,často je snaha márna,nakoľko buď,,vybehnú z času´´alebo,vďaka zamestnávateľom na našom trhu práce,strácajú jedno zamestnanie za druhým.

Buďme úprimní: Čo dáva štát mladým ľuďom? Nič!Tých pár € po čas materskej dovolenky,jednorázový príspevok pri narodení dieťaťa a potom úbohých  23,52€

   Z tohoto sa má vychovať hodnotná budúca generácia,dať pevné základy pre naše detičky?Však byť matkou,rodičom je najťažšia práca pre zodpovedného rodiča.

   Keby mnoho mladých nemalo rodičov,čo by bolo?Deti sú odkázané žiť pod jednou strechou aj rodičmi,aj s deťmi.Iná šanca na prežitie a na zázemie pre založenie rodiny pre 90%mladých nie je.Zamestnávatelia,neberú ohľad na matky s malým dieťaťom,škôlky ,jasličky otvárajú už neskoro,keď treba byť v práci a zatvárajú,keď sú rodičia ešte v práci!A,tak,keď niet starých rodičov,čo pomôžu,matka s dieťaťom nemá šancu sa zamestnať a jeden zarábajúci mladý muž,neutiahne rodinu,náklady a už vôbec nie hypotéku.Riskovať v týchto časoch hypotéku,a možná sa tešiť svojmu 2-3 roky,potom exekútor,toho sa bojí každý z nás.

   Čo,pre toto robí štát?Nič....Vykazuje štatistiky o nízkej pôrodnosti!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?